Dzień Dziecka- troska o przyszłość świata

"Kto chce patrzeć daleko w przyszłość, powinien najpierw spojrzeć nisko w dół, czy są wokół niego dzieci."

Najradośniejsze, najbardziej beztroskie i kolorowe święto w kalendarzu- Dzień Dziecka, którego gminne obchody w tym roku zorganizowane zostały przez nauczycieli, pedagoga i uczniów naszej szkoły.

Jego ideą było pokazanie dzieciom i rodzicom, że to właśnie od nich zależy przyszłość świata. Od tego jaki będzie ich stosunek do Ziemi, do innych ludzi i istot żywych i do samych siebie. Dlatego w tym dniu tematem przewodnim była ekologia i szeroko rozumiane bezpieczeństwo (kultura zabawy, pracy, szacunek do innych, tolerancja, świadomość wyborów, zaangażowanie środowiska rodzinnego w pracę szkoły, itp).

Uczniowie klas szóstych przygotowali przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. „Tobie Ziemio”- wszyscy wystąpili wspaniale, zmobilizowali się, aby wypaść jak najlepiej i udało im się tego dokonać.

Dopełnieniem ich występów była olimpiada ekologiczna zorganizowana przez zaproszonych do współpracy ekologów z Rzeszowa, działających w Związku Międzygminnym „Wisłok”. Olimpiada ta jest również częścią projektu, w którym uczestniczy nasza szkoła ”EkoNauci Małych Gmin”. Ekolodzy nie tylko wiele nas nauczyli, ale również zapewnili nam dobrą zabawę.

Duża atrakcją dla młodszych dzieci było malowanie twarzy wybranym przez siebie motywem.

Rodzice przygotowali napoje i ciasto.Wszystkie dzieci zostały poczęstowane zimnym deserkiem - lodami.

Cała impreza zorganizowana została jako część projektu „Bezpieczna Szkoła, Bezpieczny Uczeń”.
16.06.2013