Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Zaproszenie dla uczniów, nauczycieli i rodziców

Wiśniowski Orszak Trzech Króli
wyrusza 6 stycznia o godz. 9.45
z Ośrodka Kultury w Wiśniowej. Zapraszamy!


Przeczytaj zaproszenie na Przemarsz Orszaku Trzech Króli

Kolejny raz Ośrodek Kultury, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy parafii w Wiśniowej, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej organizują 6 stycznia 2019 r. Wiśniowski Orszak Trzech Króli.Orszak Trzech Króli to religijna, społeczna, edukacyjna oddolna impreza polegająca na przemarszu orszaku przebranego za Króli, damy dworu, rycerzy, Aniołów, diabłów, Heroda, pastuszków.
    
Orszak oparty jest na przekazie Biblijnym. Chcemy w ten sposób wyrazić swoją wiarę w Boże Narodzenie.
    
Celem imprezy jest promocja postawy religijnej, obywatelskiej, poczucie więzi z gminą, szkołą i uczczenie święta. Cele te są realizowane poprzez umożliwienie wszystkim wspólnego śpiewania kolęd podczas przemarszu od szkoły podstawowej do kościoła. W okresie Bożego Narodzenia kolędy w sposób szczególny łączą rodziny i całe społeczności. Wspólny śpiew jest głównym elementem Orszaku. Wszyscy, którzy nie będą mieć kolorowego przebrania, włączą się do grona kolędników poprzez włożenie tekturowych koron na głowę.
    
Przemarsz króli i ich orszaków zakończy się przy stajence w kościele, gdzie po powitaniu nowo narodzonego Jezusa zostanie odprawiona Msza Święta. Orszak poprowadzą: Zespół Ludowy, Orkiestra Dęta, zespół młodzieżowy KSM.
    
Na zakończenie po Mszy Świętej będzie rozstrzygnięcie konkursu na najładniej przebraną rodzinę, klasę, grupę i najładniej przebranego uczestnika Orszaku. W ten sposób chcemy promować wartości rodzinne takie jak umocnienie wspólnoty i miłości. Taki dwór rodzinny biorący udział w konkursie może składać się z kilku rodzin.
Przygotował: Piotr Ziemba
01.01.2019