I rajd pieszy w ramach Szkolnej Sekcji Turystycznej PTTK

W sobotę 15 listopada prawie 50 osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami – nauczycielami z naszej szkoły wzięła udział w pierwszym rajdzie pieszym w ramach Szkolnej Sekcji Turystycznej PTTK.

Wyruszyliśmy spod szkoły w kierunku Schronu Kolejowego w Stępinie wędrując niebieskim szlakiem. Po trzech godzinach marszu byliśmy na miejscu, gdzie czekał na nas przewodnik, który oprowadził nas po obiekcie. Poznaliśmy historię powstania bunkra, jak również usłyszeliśmy wiele ciekawostek związanych z jego historią oraz II Wojny Światowej na terenie Stępiny czy Strzyżowa.
Po zwiedzeniu schronu udaliśmy się w dalszą drogę. Naszym celem było Centrum Edukacji Ekologicznej w Chytrówce, gdzie piekliśmy na ognisku kiełbaskę i odpoczęliśmy.
Droga powrotna nieco nam się dłużyła, co spowodowane było przebytymi już kilometrami. Zmęczeni ale i zadowoleni z dystansu jaki pokonaliśmy na własnych nogach (21 kilometrów) i pogody, która była naprawdę wspaniała dotarliśmy do szkoły. 8 godzin spacerku nie zdarza się codziennie.
Tekst: S. Tęczar
15.12.2014