Indywidualne mistrzostwa w lekkiej atletyce - etap gminny, rejonowy i wojewódzki

W dniu 22.09.2010r. na boisku sportowym Szkoły Podstawowej w Wiśniowej odbyły się Indywidualne mistrzostwa w lekkiej atletyce. Zawody te obejmowały takie konkurencje jak: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg długi 600/1000m, osobno w kategorii dziewcząt i chłopców.
W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkól podstawowych z Markuszowej, Jaszczurowej, Tułkowic oraz Wiśniowej. Były to pierwsze zawody w bieżącym roku szkolnym, a więc nie brakowało w nich zaangażowania i sportowej rywalizacji.

Wyniki zawodów w poszczególnych konkurencjach:

BIEG NA 60M

1. Jakub Dziok – SP Markuszowa
2. Dominik Koś – SP Jaszczurowa
3. Artur Armata – SP Wiśniowa

Miejsca I-III umożliwiały wzięcie udziału w powiatowych indywidualnych mistrzostwach w lekkiej atletyce, które odbyły się 24.09.2010r na stadionie sportowym w Strzyżowie. Zawody powiatowe przebiegały w duchu sportowej rywalizacji. Reprezentacja uczniów ze SP w Wiśniowej nie odniosła znaczących sukcesów zajmując miejsca w środku stawki.

Dużą niespodziankę sprawiła nam natomiast uczennica Beata Raś ze SP w Wiśniowej, zajmując I miejsce wśród dziewcząt w rzucie piłeczką palantową. Umożliwiło jej to start w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Odbyły się one 28.09.2010r na stadionie miejski Resovii. Nasza uczennica uplasowała się w pierwszej dwudziestce. Jest to dobry wynik, biorąc pod uwagę to, że wszystkim uczestniczek w rzucie piłeczką palantową było ok. 50.

Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
10.10.2010