Szkolne Święto Radości - Światowy Dzień Uśmiechu 2019

4 października – w piątek, w naszej szkole panował wyjątkowo pogodny nastrój, gdyż celebrowaliśmy tego dnia Światowy Dzień Uśmiechu. To radosne święto obchodzone jest od 1990 roku, w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył “smiley'a” - słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Symbol ten reprezentuje to, co na co dzień jak najczęściej chcemy widzieć u innych - bezinteresowny uśmiech i radość życia. Głównym celem tego święta jest zwrócenie uwagi na to, aby wszyscy dużo się uśmiechali i poświęcali większą uwagę dobrym uczynkom. Dlatego też, tego dnia wszyscy częściej się do siebie uśmiechali, przekazywali sobie dobre słowo, a żółte elementy garderoby, oraz „uśmiechnięte” gadżety rozświetlały ten wyjątkowy dzień.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy:)
13.10.2019