Ciekawe spotkania w przedszkolu!

"Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły"
H. Zdzitowiecka

Dnia 27 marca dzieci z naszego Przedszkola odwiedził pan Piotr Myćka – pracujący w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, który poprowadził zajęcie ekologiczne.
Celem tego spotkania było:
- Zapoznanie z pracą Leśnika.
- Zachęcenie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków.
- Kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody.
- Pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt oraz roślin występujących w środowisku leśnym.
- Uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.
Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami oraz jak należy zachowywać się w lesie. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści, a na zakończenie spotkania otrzymały maskotkę Gustawa oraz breloczki i opaski odblaskowe. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą przedszkolaków.

Trzy dni później, bo 30 marca w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną odwiedziły nas panie Marta Ciosek i Barbara Król. Panie zorganizowały zajęcia biblioteczne dla dzieci z klas 0 „A” i 0 „B”. Przedszkolaki słuchały słynne, dobrze im znane wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną, w której wykorzystano wiersz Juliana Tuwima „Abecadło” oraz wiersze Ludwika Kerna „Dziwna zwrotka” i „ Żyrafa u fotografa”. Podczas wspólnej zabawy dzieci rozpoznawały postacie
z różnych bajek, recytowały ulubione wierszyki i rozwiązywały zagadki. Każde z dzieci otrzymało od pań imienne zaproszenie do gminnej biblioteki.

Nasze spotkania odbyły się w wesołej, radosnej atmosferze za co bardzo dziękujemy jak również za otrzymane słodycze i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

D. Król
15.04.2015