V Otwarty Turniej Szachowy Wiśniowa 2015

Organizatorami turnieju byli:
Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wiśniowej,
UKS „Wilki” Wiśniowa

18 kwietnia 2015 roku w Wiśniowej odbył się V Otwarty Turniej Szachowy. Pomysłodawcą tej imponującej imprezy jest uczący wychowania fizycznego w tej szkole pan Piotr Kawa, który od wielu lat zaraża swą pasją uczniów, przekazuje im swoja wiedzę w tym zakresie i systematycznie ćwiczy z nimi umiejętności szachowe.

Dzięki turniejowi udaje się osiągać szlachetny cel popularyzacji gry w szachy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, rozbudzać ducha sportowej rywalizacji, uczyć radości z wygranej i pogodnego znoszenia porażki.

W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział około 200 zawodników. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych i obfitowały w wiele zaciętych i stojących na wysokim poziomie pojedynków.

Tekst: Małgorzata Tęcza
07.05.2015