IV Wiśniowski Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2016 r. już po raz czwarty mieszkańcy Wiśniowej i uczniowie naszego Gimnazjum przeszli w Orszaku Trzech Króli. Tym razem z hasłem: „Nade wszystko miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie”. Wybierając hasło organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Podczas Orszaku pojawiły się także symbole nawiązujące do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. oraz do jubileuszu 650-lecia powstania naszej miejscowości.

O godz. 9 plac przed szkołą wypełnił kolorowy i radosny tłum liczący blisko 250 osób. Po powitaniu Orszak wyruszył do kościoła parafialnego gdzie oczekiwał na nas nowonarodzony Bóg. Wzorując się na przekazie biblijnym, na jego czele podążali Trzej Królowie. Trzykilometrowa trasa orszaku wypełniona była śpiewem kolęd. Po drodze uczestnicy Orszaku zatrzymywali się przy rozstawionych po drodze mansjonach (to popularne w średniowieczu małe uliczne sceny). Widzowie mogli zobaczyć krótkie przedstawienia teatralne przedstawiające walkę dobra ze złem. Te scenki przygotowali uczniowie naszego Gimnazjum. Śpiew kolęd prowadzony był przez Scholę Parafialną pod dyrekcją Ewy Grzebień.

Wiśniowa po raz pierwszy dołączyła do miejscowości organizujących orszak w 2013 r. (pierwszy Orszak Trzech Króli w Polsce odbył się w 2009 r. w Warszawie). Organizację Orszaku w Wiśniowej koordynuje Ośrodek Kultury z księdzem katechetą z naszego Gimnazjum. Współpracują zaś rodzice, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum, Szkoły Podstawowej, Przedszkola. Wyrażamy wszystkim zaangażowanym wdzięczność i mamy nadzieję że spotkamy się za rok na V Wiśniowskim Orszaku Trzech Króli.
07.01.2016