Grudniowe spotkania w przedszkolu

„Mikołaj w przedszkolu”

"Pieczenie pierniczków w przedszkolu"

"Wigilia w przedszkolu"

Przeczytaj i zobacz!!!

„Mikołaj w przedszkolu”

4 grudnia wszystkie dzieci w naszym przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa
- Mikołaja. Od samego rana patrzyły w okno i nadsłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka.
Około godziny 9.30 przybył długo oczekiwany gość. Dzieci z wszystkich grup witały Mikołaja: śpiewały piosenki, recytowały wiersze dla tak miłego gościa. Za to, że wszystkie dzieci przez cały rok były grzeczne, Mikołaj obdarował każdego prezentem. Dzieci w podziękowaniu za prezenty wręczyły Mikołajowi laurkę. DZIĘKUJEMY MIKOŁAJOWI I ZAPRASZAMY ZA ROK...

"Pieczenie pierniczków"

7 grudnia poniedziałkowe przedpołudnie przedszkolaki spędziły niezwykle pracowicie.
Motywem tego przedpołudnia było pieczenie pierniczków. Wszystkie dzieci ochoczo i z wielkim zaangażowaniem rozgniatały i wałkowały ciasto. Największą radość sprawiło dzieciom wykrawanie przy pomocy foremek odpowiednich kształtów. Były między innymi: choinki, mikołaje , gwiazdki, serca, księżyce, dzwonki, bałwanki i inne. Następnie pierniczki zostały upieczone w przedszkolnych piekarnikach, a dookoła rozchodził się aromatyczny zapach.
Nazajutrz, po ostygnięciu dzieci dekorowały pierniczki lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowywanie pierniczków na przedszkolną wigilię bardzo się dzieciom podobało, a unoszący się w przedszkolu wspaniały aromat pieczonych pierniczków wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Kolejna porcja wypieków za rok.

"Wigilia w przedszkolu"

Czas przedświąteczny w Przedszkolu w Wiśniowej był czasem intensywnych a zarazem radosnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci bardzo lubią ten okres, w którym uczą się kolęd, pastorałek, wierszy o tematyce bożonarodzeniowej. Gdy stoły zostały przygotowane nadeszła chwila uroczystej wigilii. Wspólne śpiewanie kolęd, choinka i świąteczne dekoracje wprowadziły dzieci, panie dyrektor, księdza katechetę, wychowawczynie i cały personel przedszkola w świąteczny nastrój. Wszyscy składali sobie serdeczne życzenia, radości, spokoju, rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Łamanie się opłatkiem, radosne kolędowanie i rozmowy przy świątecznych stołach wypełniły to radosne spotkanie.
Największą przyjemność sprawiła degustacja pierniczków.
21.01.2016