Turniej rowerowy

W przeddzień narodowej majówki, tj. 29 kwietnia br. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Michalina Głód (kl.VIb), Sylwia Tabasz (kl.VIa), Kacper Włodyka (kl.VIb) i Szymon Łysko (kl.VIa) wywalczyła II miejsce na Powiatowym eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem tego typu zawodów jest stałe podnoszenie poziomu wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego, umiejętności korzystania z roweru oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, co skutkuje zwiększeniem bezpieczeństwa i kultury na drodze.

Turniej na szczeblu powiatowym składał się z kilku części: teoretycznej, która obejmowała rozwiązanie testów z wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, praktycznej jazdy na rowerze po torze sprawnościowym i w miasteczku ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Nasi uczniowie we wszystkich tych konkurencjach poradziła sobie znakomicie pokonując 14 pozostałych drużyn. W związku z tym zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem oraz atrakcyjnymi nagrodami - plecakami, słuchawkami, kaskami rowerowymi i zaproszeniem na darmową naukę gry w golfa.

Całej czwórce serdecznie gratulujemy i cieszymy się razem z nimi.
18.05.2016