"Święto Pieczonego Ziemniaka"

Do trzech razy sztuka! 25-go października 2016r. odbył się wielokrotnie przekładany ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne rajd pieszy Szkolnej Sekcji Turystycznej PTTK „Obieżyświat” Wiśniowa z okazji „Święta Pieczonego Ziemniaka”.
Tym razem pogoda nam dopisała – podczas wędrówki podziwialiśmy piękną polską złotą jesień, a w trakcie pierwszego przystanku w Parku i Alei Grabowej w Wiśniowej wszyscy korzystaliśmy z jej uroków ;-)
Nasza trasa liczyła 13 km i prowadziła przez Wiśniową, Rakówki, Szufnarową, Łyskówkę, Świerczynę, Baranek do pola biwakowego na Balicach. Na miejscu, dzięki niezastąpionemu Panu Jasiowi, czekało na nas przygotowane ognisko i pieczone ziemniaki.
Wśród 50 uczestników sporą grupę stanowili najmłodsi wędrowcy – uczniowie klas II i III i trzeba przyznać, że wszyscy zasłużyli na miano dzielnych „Obieżyświatów”. Mimo zmęczenia na ich twarzach gościł uśmiech i pojawiały się pytania o kolejny rajd, tak więc podsumowując -„WĘDROWANIE JEST OK.” ;-)

Tekst i zdjęcia: Agata Wydro (organizator rajdu)
21.11.2016