Październik w przedszkolu

- „Dzień Zwierzątka”

"Święto Drzewa w przedszkolu"

- „Spotkanie ze strażakami”

Wycieczka do Zespołu Pałacowo-Parkowego

„Dzień Zwierzątka”

Czas jesieni w przedszkolu upływa bardzo ciekawie. Już 4 października wszystkie przedszkolaki włączyły się do obchodów Światowego Dnia Zwierząt. Z tej okazji dzieci przebierały się za zwierzątka oraz przyniosły do przedszkola pluszowe maskotki. Dzieci rozmawiały o swoich domowych pupilach, były piosenki i tańce, konkursy, zadania i ciekawostki związane ze zwierzętami.

"Święto Drzewa"

Kolejnym wydarzeniem z przedszkolnego kalendarza było Święto Drzewa i Dzień Mycia Rąk. Na zajęciach dzieci przypominały sobie zasady utrzymania higieny, a ponieważ ruch to zdrowie, każda grupa ruszyła na jesienny spacer, aby znaleźć głównego bohatera tego dnia- drzewo. Były tańce wokół drzewa, zadania do wykonania, a także przytulanie się do brzóz i czerpanie dobrej energii. Na koniec dnia przedszkolaki wykonały ciekawe prace plastyczne przedstawiające drzewa jesienią.

„Spotkanie ze strażakami”

W październiku nie zabrakło również ciekawych spotkań w przedszkolu. Przyjechali do nas strażacy z OSP Wiśniowa. W tym roku strażacy podjęli bardzo ważny temat- zasady niesienia pierwszej pomocy. Był pokaz sprzętu ratownictwa, poznanie najprostszych sposobów niesienia pomocy, utrwalenie numerów telefonów alarmowych, przypomnienie zasad bezpiecznej zabawy. Jak co roku spotkanie przyniosło dzieciom wiele radości, a znaczną część chłopców utwierdziło w przekonaniu, że w przyszłości sami zostaną strażakami.

Wycieczka do Zespołu Pałacowo-Parkowego

Końcem października wszystkie grupy udały się na wycieczkę do Zespołu Pałacowo-Parkowego. Piękna jesienna pogoda sprzyjała zwiedzaniu i zabawom w naszym parku. Dzieci bawiły się fantastycznie. Zbierały kolorowe liście, żołędzie i kasztany, spacerowały
i biegały pomiędzy parkowymi alejkami. Największą frajdę sprawiło im jednak obrzucanie się jesiennymi liśćmi. Starsze grupy przedszkolne, pamiętając o zbliżającym się święcie zmarłych, odwiedziły również cmentarz, aby zapalić znicze. Na koniec wszystkie grupy przedszkolne zintegrowały się podczas wspólnej zabawy na placu zabaw.
23.11.2016