Najlepsi aktorzy! Sukces Szkolnego Zespołu Teatralnego „Iskierka” - Pierwsza Nagroda

Szkolny teatrzyk „Iskierka” pod kierunkiem pani Jolanty Czerwonki i pani Małgorzaty Tęczy wziął udział w Internetowym Przeglądzie Szkolnych Teatrów TVP i zdobył I nagrodę. Na konkurs przygotowaliśmy spektakl pt „ Nie ma tego złego”.

Tu można o nas poczytać Tu można nas zobaczyć

Nagranie naszego przedstawienia przesłaliśmy do Telewizji Rzeszów. 25 października ukazały się oficjalne wyniki. Jury przewodniczył wicekurator podkarpacki, Antoni Wydro. Jego członkami byli również Prezes Radia Rzeszów - Henryk Pietrzak, dyrektor Teatru „Maska” w Rzeszowie - Monika Szela, dyrektor Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie - Grażyna Szeliga i przedstawiciel TVP – Henryk Nicpoń.

W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE PIERWSZA NAGRODA PRZYPADŁA GRUPIE „ISKIERKA" Z ZESPOŁU SZKOLNO - PRZEDSZKOLNEGO W WIŚNIOWEJ ZA SPEKTAKL: „NIE MA TEGO ZŁEGO".

Przyznano również dwie równorzędne nagrody dla zespołów z gimnazjum i jedną dla grupy ze szkoły ponadgimnazjalnej.

Wszystkie nagrodzone widowiska teatralne zostały zakwalifikowane do ogólnopolskiego etapu konkursu.

Jury podkreśliło, że sfilmowane spektakle zostały zrealizowane w bardzo dojrzały, pomysłowy i różnorodny sposób. Zwróciło również uwagę na olbrzymi wkład pracy wszystkich szkolnych zespołów teatralnych.

Tu można o nas poczytać

Tu można nas zobaczyć