„Czyste powietrze wokół nas”

W miesiącu kwietniu realizowaliśmy program edukacyjny opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Departament Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia pod hasłem „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS” – program przedszkolnej edukacji antytytoniowej przeznaczony dla dzieci w wieku 5,6 – lat. Realizację programu rozpoczęła wycieczka, której celem było ukierunkowanie uwagi dzieci na źródła i rodzaje dymów w obserwowanym otoczeniu.
Podczas tych zajęć zwiększona została wiedza dotycząca szkodliwości dymów a zwłaszcza dymu papierosowego na zdrowie człowieka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań, inscenizacji, chętnie wcielały się w różne role. Poznały również piosenkę pt.: „Zielony Dinek”, która bardzo im się spodobała. Nauczyły się rymowanki : „To przedszkolak nawet wie, że kto pali robi źle”. Podczas zajęć zaprojektowały własny znaczek „ Nie pal przy mnie, proszę”. Uczestniczyły w opracowaniu haseł : „Mądry i silny nie pali”; „Palenie nie jest w modzie szkodzi urodzie”; „ Gdy w samochodzie puszczasz dymka cierpi przez ciebie cała rodzinka”.

Przygotowała: D. Król
20.05.2018