Lekcja w kinie "Sokół"

8 stycznia 2020 roku uczniowie klas 1-3 z wychowawcami panią Ewą B., Elżbietą H., Elżbietą T., Teresą Z. oraz Magdaleną G.- udali się do Strzyżowa na lekcję w kinie pt. „Kamera! Akcja! O tajemnicach planu filmowego”. Zajęcia zorganizowane były przez Centrum Edukacji Filmowej pod patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) z rekomendacjami rzeczoznawców Ministerstwa Edukacji Narodowej. Lekcja oparta była o aktualną podstawę programową. Podczas lekcji w kinie uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda dzień na planie filmowym, poznali podstawowe ćwiczenia aktorskie, zobaczyli, jak tworzy się scenografię, odkryli do czego służy klaps filmowy i zobaczyli, jak powstaje śnieg na planie filmowym oraz poznali różne zawody. Zajęcia prowadzone były w bardzo ciekawy i aktywizujący uczniów sposób.
Po zajęciach odbyła się projekcja filmu „Miś Paddington 2”, to opowieść o misiu posiadającym nienaganne maniery, widzącym we wszystkich ludziach dookoła jedynie dobro. Atrakcją wyjazdu do kina, był powrót do szkoły obwodnicą Strzyżowa. Uczniowie wrócili zadowoleni do szkoły.
11.01.2020