Szkolny Zespół Teatralny

Szkolny Zespół Teatralny „Iskierka” istnieje od kwietnia 2010 roku. Należą do niego uczniowie klas II-VI.
Głównym celem jest przygotowanie uczniów do uczestnictwa w konkursach i przeglądach teatrów dziecięcych, jak również poprzez uczestnictwo w różnorodnym repertuarze inscenizacji przygotowanie uczniów do roli dojrzałego widza.
- Wyposażanie ucznia w wiedzę o teatrze.
- Kształtowanie doznań estetycznych podczas odbioru różnych form teatralnych.
- Nabywanie umiejętności czystej, poprawnej wymowy, właściwej modulacji
i siły głosu.
- Wzmacnianie pozytywnego obrazu samego siebie, współpracy w grupie
i odpowiedzialności za efekt końcowy.
- Uwrażliwianie na sztukę, pobudzanie uczniów do działań artystycznych.
- Rozwijanie własnych zainteresowań poprzez uczestnictwo w różnych formach aktywności artystycznej.
- Przygotowanie dzieci do uczestnictwa w dorobku ich własnej jak i ogólnopolskiej kultury, a także umiejętności korzystania z urządzeń kulturalnych i spędzania we właściwy sposób wolnego czasu.
W ramach zajęć przygotowano sztukę teatralną „Nie ma tego złego” i zaprezentowano ją na Dniu Matki i Dniu Seniora w Ośrodku Kultury w Wiśniowej - 29.05.2010
Pokaz dla społeczności szkolnej i rodziców odbył się w Sali Ośrodka Kultury w Wiśniowej na Uroczystym podsumowaniu roku szkolnego 2009/2010.
W bieżącym roku szkolnym przygotowano inscenizację „Konopnicka na wesoło? Czemu nie!”. Inscenizację zaprezentowano 9 października 2010 roku na uroczystości z okazji Święta Patrona.
Obecnie trwają prace nad sztuką „Kopciuszek” w nieco innej, nowocześniejszej wersji.
16.12.2010