Aktywna majówka na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie

Z przyjemnością informujemy, że nasza placówka po raz kolejny zaangażowała się w akcję wsparcia dla Małych Pacjentów Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie (od dziesięciu lat regularnie organizujemy świąteczne akcje charytatywne dla Hospicjum "I Ty możesz mieć czerwoną czapkę", połączone z wędrowaniem w warunkach zimowych „Zaprzyjaźnionych OBIEŻŚWIATÓW wspólne wędrowanie”). Zaproszenie otrzymaliśmy od organizatora - Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rączynie. Akcja odbywa się pod honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch, Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Pana Andrzeja Żygadło oraz Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart.

Akcja cieszyła się w naszej szkole dużym powodzeniem. Wzięła w niej udział cała społeczność szkolna – uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy. Uczniowie klas 1-3 (6 oddziałów), kl. 6a oraz przedszkolaki (6 oddziałów) pod opieką wychowawców i opiekunów odbyli wycieczki po najbliższej okolicy - nad rzekę, do altany widokowej, parku, do Rezerwatu Herby w Jazowej, na lokalne place zabaw. Wszystko w atmosferze klimatu majówki - słońca, pikniku i pięknych okoliczności przyrody z ideą przewodnią „pomagamy Małym Pacjentom”. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem nauczycieli przygotowali transparenty promujące akcję, każda klasa podczas wycieczki założyła ubrania w innym kolorze. Dodatkowo, z uczniów każdej klasy przebranych w barwne stroje „wykreowaliśmy” litery i stworzyliśmy napis SERCE DLA WAS :-)

Uczniowie klas starszych, którzy z uwagi na edukację zdalną nie mogli wybrać się na wycieczki w grupach klasowych dedykowali Małym Pacjentom swoje aktywności podejmowane w czasie wolnym - jazda rowerem, jazda na rolkach, akrobatyka, wędrówki i spacery.

Zdjęcia aktywności publikowaliśmy w albumie na profilu społecznościowym szkoły - kliknij na link:

Film od organizatorów - Aktywna Majówka dla Hospicjum - kliknij na link:

Finalnym etapem akcji była zorganizowana 31 maja br. (z uwagi na powrót wszystkich uczniów do szkół) zbiórka charytatywna dla Podopiecznych Hospicjum. Uczennice klasy 4a, zaangażowane w wolontariat przygotowały puszki kwestarskie oraz podziękowania dla wszystkich darczyńców. Wszyscy, którzy wsparli akcję finansowo złożyli podpisy na pamiątkowym sercu :-)

Tylko jednego dnia zbiórki udało nam się zebrać imponującą kwotę 1031, 31zł. To utwierdza w przekonaniu, że warto pomagać a nasi uczniowie mają wielkie serca, wrażliwe na potrzeby innych.

DZIĘKUJEMY!!!
Agata Wydro, pedagog