Tarnica w kolorach jesieni 2021- wycieczka Szkolnej Sekcji Turystycznej PTTK Obieżyświat Wiśniowa

25 października 2021r. przy wyjątkowo sprzyjających okolicznościach przyrody 66 „Obieżyświatów” Szkolnej Sekcji Turystycznej PTTK Wiśniowa zdobyło najwyższy szczyt Bieszczadów, czyli Tarnicę! 12 kilometrowa wędrówka na trasie: Wołosate (737 m n.p.m.) - Przełęcz Krygowskiego (Siodło pod Tarnicą, 1275 m n.p.m.) - Tarnica (1346 m n.p.m.) - Wołosate odbyła się pod okiem przewodnika PTTK z biura podróży Dzikie Bieszczady p. Huberta Lecha Mimo trudu wędrówki i dużych różnic wysokości (ponad 1000 metrów przewyższeń) nagroda w postaci satysfakcji ze zdobycia szczytu i niewiarygodnych widoków była bezcenna! Uśmiech gościł na twarzach wszystkich uczestników ;-) Wszyscy też bez wyjątku przygotowali się w pełni profesjonalnie do wyjścia w góry – plecaki, obuwie, ubranie, posiłki..
Zachowanie naszych uczniów na szlaku budziło podziw napotkanych turystów – pełne kultury i szacunku do przyrody i napotykanych osób, wzajemna życzliwość i gotowość pomocy. Wędrówka na Tarnicę potwierdziła, że góry wydobywają z nas to, co najlepsze I jak tu nie kochać gór? ;-) I nie planować kolejnego wyjazdu?...

Agata Wydro, opiekun sekcji