Czytam z klasą lekturki spod chmurki

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Czytam z klasą lekturki spod chmurki", edycja IV Podróżowanie przez czytanie. Tym razem w podróż czytelniczą, wyruszą uczniowie klasy 1a i 1b. Celem projektu jest między innymi, rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej. Projekt składa się z trzech modułów: PODRÓŻ PO POLSCE, PODRÓŻ PO EUROPIE, PODRÓŻ PO ŚWIECIE i trwa od 3 października 2022 do 31 maja 2023.
W każdym z trzech modułów wybierana jest jedna lekturka, spośród proponowanych przez autora projektu. Po jej przeczytaniu uczniowie, wykonują cztery zadania oparte na znajomości lektury. Uczniowie rozpoczęli już realizację I Modułu, poznali historię chmurki Tosi oraz ozdobili lekturniki. Z niecierpliwością czekają na kolejne czytelnicze wyzwania...

Tekst: Olga Piękoś, Dorota Wójcik