"Kreatywne prace plastyczne"

W roku szkolnym 2022/2023 klasa 1b bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Kreatywne prace plastyczne". Organizatorką i pomysłodawczynią projektu jest autorka najpopularniejszego w Polsce bloga plastycznego "Kreatywne prace plastyczne". Data rozpoczęcia projektu to wrzesień 2022r., data zakończenia maj 2023r. Pełny projekt składa się z 9 zadań. Raz w miesiącu nauczyciel wybiera jedno z trzech zadań podanych przez organizatora - opublikowanych na blogu i realizuje zajęcia plastyczne.
Cele główne projektu to wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez działania plastyczne, artterapia rozwojowa dla dzieci oraz profilaktyka zdrowia psychicznego. Projekt jest zgodny z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej oraz kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 -p.2 "Ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży", p.8 - "Wsparcie nauczycieli i innych członków społeczności szkolnych w rozwijaniu umiejętności podstawowych i&nbps;przekrojowych uczniów". Po zakónczeniu projektu uczestncy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Tekst Olga Piękoś