Międzynarodowy Kangur Matematyczny 2014

Tradycyjnie jak co roku w marcu, uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
W tym roku 20 marca uczniowie klas II-VI zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi.

W naszej szkole testy konkursowe w kategoriach Żaczek, Maluch i Beniamin rozwiązywało 51 uczniów. Liczba uczestników co roku wzrasta, tak więc i osób wyróżnionych i nagrodzonych mamy nadzieję będzie więcej niż w roku ubiegłym. Każdy uczestnik otrzymał już ciekawą nagrodę w formie breloczka-układanki przestrzennej, z czego uczniowie byli bardzo zadowoleni.

Wyniki tego konkursu poznamy zapewne pod koniec roku szkolnego, o czym wszystkich niezwłocznie poinformujemy.
25.03.2014