Witamy wiosnę - "Wiosenny pokaz mody"

21 marca2014 roku dzieci ze Szkoły Filialnej z Jazowej wybrały się na spacer w poszukiwaniu Wiosny, później wierszem i piosenką zaakcentowały jej przyjście.
Tradycyjnie jak co roku 21 marca dzieci z Przedszkola witały nadchodzącą i tak bardzo oczekiwaną porę roku - Wiosnę.
Aby szczególnie ugościć nową porę roku dzieci przybrały w grupach kolory wiosny: żółty, zielony, czerwony i niebieski. Kolory naszego przedszkola sprawiły, że zima bardzo szybko ustąpiła miejsca wiośnie, co dało się poznać po wspaniałej, słonecznej pogodzie.

W tym dniu dzieci obchodziły również Święto Bańki Mydlanej, co stało się wspaniałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Wszystkie grupy spotkały się na placu przedszkolnym, aby wypuścić w powietrze setki kolorowym baniek.

Za sprawą przedszkolaków dzień 21 marca był słoneczny, rozśpiewany i kolorowy, więc… WITAJ WIOSNO !

Wiosenny pokaz mody!

Z okazji 1 Dnia Wiosny, uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki – Kamila i Martyna pod kierunkiem p. pedagog przygotowały dla całej społeczności szkolnej Wiosenny Pokaz Mody.
Każdy mógł zaprojektować wiosenny strój, który następnie został zaprezentowany na szkolnym, „modowym wybiegu” przygotowanym na sali gimnastycznej. Wśród aplauzu szkolnej publiczności pojawiały się bardzo ciekawe i odważne projekty zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli;) Były stroje na wyjście do szkoły, spotkanie ze znajomymi, rodzinną wizytę, strój do kina, teatru, na dyskotekę, na basen plażę, strój karnawałowy, były zwiewne sukienki i spódniczki, kamizelki i koszule, torebki i kapelusze ;)
Tego dnia każdy mógł zmienić się w projektanta mody i zrealizować swój własny „modowy” pomysł, zaprezentować na wybiegu i poddać ocenie publiczności.

31.03.2014